Bun venit pe Profgamers.ro

Salut!
Detii un server? Atunci este clar ziua ta norocoasa !
Hai cu serverul tau in comunitatea Profgamers si primesti gratuit urmatoarele :

  • » DNS nume.Profgamers.ro
  • » Categorie  + Moderator la sectiunea serverului .
  • » Statistici gratuite pentru serverul tau
  • » + multe alte (vezi aici lista completa de beneficii)


Multumim,
echipa Profgamers Romania

Suntem in cautare de server, pentru mai multe detalii va rugam sa contactati prin pm un administrator.

Testeri pentru serverul SA-Mp




 [ 13 posts ] 

Alex

Founder
User avatar
  1528
  Wed Jul 21, 2010 8:40 pm
Iasi
29
Ce este SA-MP ?
SA-Mp (San Andreas - Multiplayer), este un mod care se instaleaza peste jocul Grand Theft Auto : San Andreas si cu care poti juca online cu mai multi jucatori. Mai multe cititi pe www.sa-mp.com .

De ce am facut acest topic ?
M`am apucat sa lucrez la serverul de sa-mp role play pentru comunitatea noastra. Modul este deja facut, doar ca trebuie configurat bine si puse unele chestii mai frumoase. Pentru ca serverul sa fie frumos am nevoie de persoane disponibile sa testeze serverul, atat cunascatori ai jocului (sa-mp) cat si incepatori .

Ce este modul Role Play ?
Modul role play, este un fel de viata virtuala, fiecare cu locul de munca al lui , cu banii lui , cu proprietatile lui si chiar si cu femeia lui :wub: :laugh: .

Ce trebuie sa faceti ?
Doar sa jucati ca sa gasiti bugurile (greseli de codding) , si sa veniti cu ideii noi. In perioada testelor, serverul va fi restartat de multe ori asa ca cei care doresc doar sa se joace nu are rost sa mai incerce.

Cum joc SA-Mp ?
Mai intai descarcati GTA:SA : link (torrent)
Dupa ce ati instalat jocul, va trebui sa instalati modul SA-MP : link , mirror , mirror , mirror ( alegeti voi de unde sa descarcati )
Instalati modul in folderul jocului San Andreas si dupa instalare intrati in folderul jocului San Andreas si deschideti samp.exe .
De aici va puteti descurca si voi ca nu trebuie decat sa va introduceti numele in casuta Name si sa va alegeti serverul pe care doriti sa jucati.

Serverul va fi hostat part-time pe perioada testelor, iar dupa ce terminam vom cauta un host pentru el.

Cei care doresc sa ajute, sa lase mesaj aici .


StreetKiller

Valued Member
User avatar
  472
  Wed Aug 13, 2008 11:41 am
Romania, Iasi
27
Eu is interesat , mai bine decat sa joc cs 1.6 (ORICE MOD) + ca stiu jocul


Slow and steady may not always win the race, but at least it doesn't end up splattered on the walls


Alex

Founder
User avatar
  1528
  Wed Jul 21, 2010 8:40 pm
Iasi
29
le ai cu hartile ? , ca am luat o harta pentru inchisoare dar usile de la inchisori nu se vad din inchisoare ci doar din afara ei... trebuie adaugate cate o copie de usa le fiecare cu unghiul inversat....dar nu stiu cum :D .


StreetKiller

Valued Member
User avatar
  472
  Wed Aug 13, 2008 11:41 am
Romania, Iasi
27
Alex wrote:
le ai cu hartile ? , ca am luat o harta pentru inchisoare dar usile de la inchisori nu se vad din inchisoare ci doar din afara ei... trebuie adaugate cate o copie de usa le fiecare cu unghiul inversat....dar nu stiu cum :D .

stiu jocul , nu stiu cum se face un server bn =))


Slow and steady may not always win the race, but at least it doesn't end up splattered on the walls


Alex

Founder
User avatar
  1528
  Wed Jul 21, 2010 8:40 pm
Iasi
29
am rezolvat oricum...am pus alte porti :D


cristi

Banned
User avatar
  120
  Sat Jun 20, 2009 12:34 pm
33
Mda GG eu joc pe un server Samp RP din 2007 acolo am mai bagat vreo 15 playeri :))


boten

Banned
User avatar
  20
  Mon Oct 26, 2009 10:12 pm
Alaturi de cristi pana la capat :D :bow: :yahoo:


Champagne would fall from the heavens. Doors would open. Velvet ropes would part.


bogd@n18

Privileged member
  36
  Wed May 12, 2010 8:00 am
Comanesti
29
pe mn m-au fraierit astia sa joc:( :excited: :excited: :excited: e super jocu :D


Image


ClynC

Banned
User avatar
  602
  Wed Nov 03, 2010 12:06 am
Brasov City
29
Intradevar e belea, stiu ca juca fratemiu, si m am apucat si eu cu al3 :))


:yahoo: ClynC :yahoo:
Image
Image
:yahoo: ID: fleavius :yahoo:


Necro85254

Privileged member
  10
  Mon Apr 18, 2011 5:21 pm
Ma bag si eu (am cunostinte de joc destul de bune-fara modding(deloc) dar astea le aveam akm ceva vreme ... daca joc o sapt imi cam aduc aminte) in fine vreau si eu sa fiu tester :yahoo: :yahoo: :yahoo:


CL-u catre Teroristi:
-TERORISTI !, sa luptam pana la unu.
-De ce pana la unu ?
-Pentru ca la unu jumatate mergem la baut
:laugh: :drool: :laugh: :clap: :laugh:


cristi

Banned
User avatar
  120
  Sat Jun 20, 2009 12:34 pm
33
Deocamdata lucram la el sa-l facem mai avem de mapat cate ceva ... o sa anuntam aici cand cand e gata,asa ca vizitati forumu' sa aflati :D


Mosquito

Junior
  4
  Mon May 30, 2011 5:34 pm
ca sugestie,nu ar fi mers mai degraba un mod god father?ca am vazut ca e ceva legatura cu orasul las venturas...parerea mea ca este mai cautat modul The God father la Samp,cu orasele los santos si san fierro :D




@mai e nevoie de testeri?


cristi

Banned
User avatar
  120
  Sat Jun 20, 2009 12:34 pm
33
Mosquito wrote:

Si la noi o sa fie RolePlay Las Venturas ... deocamdata mai avem ceva de lucrat la el.Sper sa ii dam drumu cat mai repede la Testari.




Quick Reply 

Subject:
Message:
 


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to: