Bun venit pe Profgamers.ro

Salut!
Detii un server? Atunci este clar ziua ta norocoasa !
Hai cu serverul tau in comunitatea Profgamers si primesti gratuit urmatoarele :

  • » DNS nume.Profgamers.ro
  • » Categorie  + Moderator la sectiunea serverului .
  • » Statistici gratuite pentru serverul tau
  • » + multe alte (vezi aici lista completa de beneficii)


Multumim,
echipa Profgamers Romania

Suntem in cautare de server, pentru mai multe detalii va rugam sa contactati prin pm un administrator.

Forum rules



[EN]
Forum Rules
1. Respect the general rules and regulations.
2. Before posting (eg. questions, for support, etc.) please use the search.
3. Use suggestive titles for new subjects otherwise they will be deleted.
Users who don't respect the rules and regulations will be sanctioned!



[RO]
Regulament Forum
1. Respectati regulamentul general de pe site.
2. Inainte de a posta (ex. intrebari, pentru suport, etc) sunteti rugati sa folositi cautarea.
3. Pentru subiecte noi va rugam sa folositi titluri sugestive altfel vor fi sterse.
Utilizatorii care nu respecta regulamentul vor fi sanctionati!

simbian vs android




 [ 14 posts ] 

Celtic-Rocker

Privileged member
User avatar
  18
  Fri Aug 26, 2011 5:54 pm
Satu Mare
acum imi strang nishte bani pt un telefon calumea si asi vrea sa stiu care e mai bun....
mie sincer nokia cu simbian 3 imi place mai mult...
e mai bun androidul??

va rog luminatima cu niste sfaturi :D

p.s. windows mobile nu l-am scris pt ca il urasc....XD


Hail to all Metal Lovers!!!
Image


DEATHWING

Fondator Pensionat
User avatar
  1987
  Thu Mar 24, 2011 9:43 pm
26
eu zic ca android


P.S: eu prefer windows mobile :P


Timpul nu iarta pe nimeni...


Cbla

Fondator Pensionat
User avatar
  4423
  Sun Jul 20, 2008 11:30 pm
Symbian ?? Trage-l din lista.
Daca cauti pe google, sau pe wiki, Symbian OS a fost sistemul de operare a lui Nokia. Dar dupa cum stii, parteneriatul cu microsoft si altele, Symbian a fost abandonat. Oricum era cam vazra, plin de probleme, etc ...

Windows mobile, iti tine acumulatorul vre-o 2 ore daca nu faci nimic pe telefon =))

Deci Android, e sistemul de operare (baza linux) dezvoltat de Google si este open source si gratuit, dar cu toate asta, toti producatorii modifica un pic sursa sistemului de operare, si in 99.99% in mai rau. Deci eu zic sa te uiti si la hardware ce cumperi, sa fie suportat de 3rd party android, cum e cyanogenmod.com (http://www.cyanogenmod.com/devices - cei de la cyanogenmod configureaza mai bine sistemul android, marind peformanta telefoanelor, etc ... ) . Eu am un prieten, cine a pus pe Samsung Galaxy S androidul de la ei, si zice ca tine acumulatorul mai mult, sunetul e mai clar, camera face fotografi mai clare, etc ... Inafara de asta, ex. Samsung nu prea mai face upgradeuri la fost, deci ramai cu versiunea ce iti dau si gata, poti sa uiti de update.

Cat despre telefon, cel mai tare momentan, ca si performanta sunt cele cu chipset PowerVR (dual core si chip grafic ceva GX 450 parca), pe locul doi Nvidia Tegra 2 (dual core si chip grafic GeForce) si pe locul trei, nu mai stiu ce are Samsung Galaxy S2 (ceva ARM Cortex cu chip grafic Mali 400) ... LG e cam cel mai ieftin, cu 1200-1400 RON gasesti LG Optimus X2 (chip Nvidia Tegra 2) ... acum depinde si ce suma vrei sa cheltui pentru un telefon ...


Image
"The day Microsoft makes something that doesn't suck is probably the day they start making vacuum cleaners" -- Ernst Jan Plugge


DEATHWING

Fondator Pensionat
User avatar
  1987
  Thu Mar 24, 2011 9:43 pm
26
nu e adevarat ca windows mobile iti mananca acumulatoru in 2 ore fara sa faci nimic: eu nu mi-am incarcat iphoneu de o saptamana si inca are 15% baterie :P


Timpul nu iarta pe nimeni...


Celtic-Rocker

Privileged member
User avatar
  18
  Fri Aug 26, 2011 5:54 pm
Satu Mare
eu nu stiu... dar am auzit ca samsungul se strica repede... e valabila afirmatia??


Hail to all Metal Lovers!!!
Image


Cbla

Fondator Pensionat
User avatar
  4423
  Sun Jul 20, 2008 11:30 pm
Celtic-Rocker wrote:
eu nu stiu... dar am auzit ca samsungul se strica repede... e valabila afirmatia??


Nu e adevarat, au hardwareul foarte bun, dar pe capitolul soft stau prost, nu iti mai dau update la ele, nimic ... iar alternativa nu face nimeni (adica android), ca nimeni habar n-are ce hardware au in ele (poti pune alt android, mai nou, dar in general nu-ti merge acceleratia grafica), la Galaxy S si S2 este alternativa la hardware, si la restul, cam nimic ... si e si scump.

PS: DEATHWING ce zici? nu ai incercat windows phone 7 si afirmi ca tine mai mult bateria de 2 ore? te contrazici :laugh: iar windows phone 7 si iphone nu au nici o legatura unul cu celalalt.


Image
"The day Microsoft makes something that doesn't suck is probably the day they start making vacuum cleaners" -- Ernst Jan Plugge


DEATHWING

Fondator Pensionat
User avatar
  1987
  Thu Mar 24, 2011 9:43 pm
26
samsungul este f bun. am avut un corby si acum am un GT-C3010 si saracu corby m-a tinut mult si in "conditii grele" :laugh:


P.S. cbla eu stiam ca iphone functioneaza pe sistemul windows mobile


Timpul nu iarta pe nimeni...


Celtic-Rocker

Privileged member
User avatar
  18
  Fri Aug 26, 2011 5:54 pm
Satu Mare
mie sincer imi place f mult nokia c6-01 cu symbian3ul.... ma gandesc ca pretu maxim 1250lei....
dar asa cam la pretul lui nuj daca gasesc ceva android bun....
Motorola defy, samsung galaxy sl si s, HTC HD7, HTC Legend, HTC Desire Z, LG P970 Optimus Black

cares bune asa cam incadrat in maxim 1250lei??


Hail to all Metal Lovers!!!
Image


Cbla

Fondator Pensionat
User avatar
  4423
  Sun Jul 20, 2008 11:30 pm
Ti-am zis mai sus, un LG Optimus X2 (procesor tegra 2 dual core, chip grafic geforce). Poti sa iei symbian, dar ramai cu atat, nu o sa ai update-uri sau softuri noi la el.


Image
"The day Microsoft makes something that doesn't suck is probably the day they start making vacuum cleaners" -- Ernst Jan Plugge


Celtic-Rocker

Privileged member
User avatar
  18
  Fri Aug 26, 2011 5:54 pm
Satu Mare
multumesc frumos de ajutor si de sfaturi :)


Hail to all Metal Lovers!!!
Image


Cbla

Fondator Pensionat
User avatar
  4423
  Sun Jul 20, 2008 11:30 pm
Cu placere, sa ne zici ce ai ales.


Image
"The day Microsoft makes something that doesn't suck is probably the day they start making vacuum cleaners" -- Ernst Jan Plugge


Celtic-Rocker

Privileged member
User avatar
  18
  Fri Aug 26, 2011 5:54 pm
Satu Mare
ok :D... dar nu acum il iau.... peste vreo 2 -3 luni... ca inca nam banii


Hail to all Metal Lovers!!!
Image


Cbla

Fondator Pensionat
User avatar
  4423
  Sun Jul 20, 2008 11:30 pm
Np, ramane topicul deschis, multa bafta.
PS: pana atunci mai scad preturile (sa speram).


Image
"The day Microsoft makes something that doesn't suck is probably the day they start making vacuum cleaners" -- Ernst Jan Plugge


Celtic-Rocker

Privileged member
User avatar
  18
  Fri Aug 26, 2011 5:54 pm
Satu Mare
:D aha


Hail to all Metal Lovers!!!
Image




Quick Reply 

Subject:
Message:
 


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to: