Bun venit pe Profgamers.ro

Salut!
Detii un server? Atunci este clar ziua ta norocoasa !
Hai cu serverul tau in comunitatea Profgamers si primesti gratuit urmatoarele :

  • » DNS nume.Profgamers.ro
  • » Categorie  + Moderator la sectiunea serverului .
  • » Statistici gratuite pentru serverul tau
  • » + multe alte (vezi aici lista completa de beneficii)


Multumim,
echipa Profgamers Romania

Suntem in cautare de server, pentru mai multe detalii va rugam sa contactati prin pm un administrator.

Aliens vs. Predator (lansare 2010 februarie)




 [ 24 posts ]  1, 2

Cbla

Fondator Pensionat
User avatar
  4423
  Sun Jul 20, 2008 11:30 pm
Sega a confirmat oficial o data de lansare pentru noul său shooter, Aliens vs. Predator, cea de februarie 2010.

Sega şi-a adus pagina oficială a jocului la zi şi acum este specificată data de februarie 2010, pentru toate platformele, PC, Xbox 360 şi Playstation 3. Jocul va avea trei editii:
- Ediţia Standard va conţine numai jocul.
- Ediţia Survivor va conţine jocul în cutie de metal, plus un cod pentru descărcarea hărţilor multiplayer ce vor apărea ulterior.
- Ediţia Hunter va conţine jocul în cutie de metal, codul pentru descărcarea hărţilor multi bonus, plus un Facehugger din plastic, o emblemă Weyland Yutani şi o carte poştală 3D.

Despre joc
După cum se ştie deja, jocul va fi produs de cei de la Rebellion şi încă o dată campania va fi împărţită în trei părţi: human, alien, predator.
Alienii sunt greu de detectat şi imbatabili în lupta de proximitate şi oamenii luptă în echipe şi folosesc armament greu. Predator-ul se mişcă singur, este expert în camuflare şi foloseşte tunurile de pe umeri şi ghearele din pumni pentru a mutila tot ce îi iese în cale.
Pe Online, toate cele trei specii vor lupta pentru supravieţuire.

Cerinte hardware:
OS: Windows XP/Vista
Processor: 3.4 GHz Intel Pentium 4 or equivalent processor
Memory: 1 GB System RAM (XP)/ 2 GB System RAM (Vista)
Graphics: DirectX 9.0c compliant video card with 128 MB RAM (NVIDIA 7900 or better, ATI X1800 or better)
Hard Drive: 4.6 GB free hard drive space
DirectX®: DirectX 9.0c

Recomandat: Placa video DX10/11.

Aliens Vs Predator Story Trailer [HD]


Aliens vs. Predator Killmoves Trailer [HD]


Alien vs. Predator Video Game Multiplayer Gameplay


Aliens versus Predator Aliens Reveal Trailer [HD]


Marine reveal trailer


Image
"The day Microsoft makes something that doesn't suck is probably the day they start making vacuum cleaners" -- Ernst Jan Plugge


StreetKiller

Valued Member
User avatar
  472
  Wed Aug 13, 2008 11:41 am
Romania, Iasi
27
AAAAA sunt confuz.... :question: :question: nu mai era deja un joc aliens vs predator???


Slow and steady may not always win the race, but at least it doesn't end up splattered on the walls


Cl3r1C

Valued Member
User avatar
  316
  Thu Apr 30, 2009 2:29 am
Timisoara,Romania
38
Ala de care pomenesti tu Alex e Alien Vs Predator...deci vezi ce diferenta poate face o litera? :D Si nu stiu sigur daca acel joc a fost facut de cei de la Sega...oricum din trailer pare foarte fain...si ca si grafica si gameplay...sper sa merite asteptarea


hping -i u1 -S -p 80 dst-yomomma ;)


BaLaMo0oK

Junior
User avatar
  23
  Thu Dec 17, 2009 11:12 pm
Bucuresti
Pare destul de reusit .. asteptam sa iasa acum sa vedem cum se misca pe rasnitele noastre :)))


Image


Cbla

Fondator Pensionat
User avatar
  4423
  Sun Jul 20, 2008 11:30 pm
A aparut jocul pe Steam, asa ca in curand o sa fie si un weekend gratis, si i-l putem incerca :clap: .


Image
"The day Microsoft makes something that doesn't suck is probably the day they start making vacuum cleaners" -- Ernst Jan Plugge


ssd

Founder
User avatar
  507
  Wed Apr 29, 2009 12:39 am
Bucuresti
46
oo da. m-a spart avp1...ala da joc, ambianta, muzica...tot! abia astept avp u asta nou!


Childhood is short ..... immaturity is forever!!


BaLaMo0oK

Junior
User avatar
  23
  Thu Dec 17, 2009 11:12 pm
Bucuresti
Sa dati si voi un semn de viata aici la topicu asta cand o sa fie gratis pe steam :D


Image


Cbla

Fondator Pensionat
User avatar
  4423
  Sun Jul 20, 2008 11:30 pm
BaLaMo0oK wrote:
Sa dati si voi un semn de viata aici la topicu asta cand o sa fie gratis pe steam :D


Inca o luna pana poate fi cumparat jocul, si dupa aia, oricum o sa dau eu un anunt.


Image
"The day Microsoft makes something that doesn't suck is probably the day they start making vacuum cleaners" -- Ernst Jan Plugge


^3D^

Silver Member
  623
  Wed Sep 03, 2008 4:12 pm
Bucharest
37
O sa apara varianta sa il dam jos gratis?? Poate demo-ul...Oricum, din trailere pare ceva de capu lui :clap:


Edit: se pare ca data oficiala de lansare va fi 16 februarie. (sursa ign.com)


1. Cititi regulile forumului si al serverelor!
2. Respectati regulile si membrii comunitatii!
3. Nerespecatarea regulilor se poate lasa cu sanctiuni!
4. Sanctiunile multiple se finalizeaza cu ban permanent pe forum!
5. Multumesc ptr intelegere!!
6. Incercati sa scrieti cat mai corect in romana!
Have fun and good luck!!


Cbla

Fondator Pensionat
User avatar
  4423
  Sun Jul 20, 2008 11:30 pm
3Dw4Rd wrote:
O sa apara varianta sa il dam jos gratis?? Poate demo-ul...Oricum, din trailere pare ceva de capu lui :clap:


Edit: se pare ca data oficiala de lansare va fi 16 februarie. (sursa ign.com)


A aparut demoul multiplayer pe steam, click aici.
Edit: daca cineva reuseste sa si joace pe demo sa-mi explice cum :sleeping:


Image
"The day Microsoft makes something that doesn't suck is probably the day they start making vacuum cleaners" -- Ernst Jan Plugge


Cl3r1C

Valued Member
User avatar
  316
  Thu Apr 30, 2009 2:29 am
Timisoara,Romania
38
Se poate juca doar daca inviti un prieten din lista de steam...e de tot :shit:


hping -i u1 -S -p 80 dst-yomomma ;)


Cbla

Fondator Pensionat
User avatar
  4423
  Sun Jul 20, 2008 11:30 pm
L0stPr0ph3t wrote:
Se poate juca doar daca inviti un prieten din lista de steam...e de tot :shit:


Eu am intrat in joc, dar nu am putut face nimic, doar jump a mers si atat ... cu ce butoane joci efectiv ? la mine n-a mers nimic, iar la config iaras nu este nimic sa definesti ceva ...


Image
"The day Microsoft makes something that doesn't suck is probably the day they start making vacuum cleaners" -- Ernst Jan Plugge


Cl3r1C

Valued Member
User avatar
  316
  Thu Apr 30, 2009 2:29 am
Timisoara,Romania
38
Sincer,eu nici nu am stat mult sa vad ce butoate is...am vazut ca nu merge sa`l joc...l`am si dezinstalat... :unsure:


hping -i u1 -S -p 80 dst-yomomma ;)


Cbla

Fondator Pensionat
User avatar
  4423
  Sun Jul 20, 2008 11:30 pm
Am reusit sa-l joc, nustiu ce a avut azi la pranz de n-a mers.


Image
"The day Microsoft makes something that doesn't suck is probably the day they start making vacuum cleaners" -- Ernst Jan Plugge


ssd

Founder
User avatar
  507
  Wed Apr 29, 2009 12:39 am
Bucuresti
46
L-am bagat si eu si sincer m-a dezamagit. Dupa 5 minute de joc ma intrebam: Ce e frate mizeria asta?Alienu merge pe pereti fara sa apesi pe o tasta anume si e cam dezorientativa chestia asta. Predatoru e grav, nici nu-l vedeam si ma omora cu mizeria aia a lui de disc. Marinu e praf rau. Ce joc e asta cu doar 7 binduri? sus, jos, st, dr, foc1 si 2.Pf....pe mine m-a dezamagit complet. Tot AVP 1 ramane de baza!


Childhood is short ..... immaturity is forever!!




Quick Reply 

Subject:
Message:
 


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to: