Bun venit pe Profgamers.ro

Salut!
Detii un server? Atunci este clar ziua ta norocoasa !
Hai cu serverul tau in comunitatea Profgamers si primesti gratuit urmatoarele :

  • » DNS nume.Profgamers.ro
  • » Categorie  + Moderator la sectiunea serverului .
  • » Statistici gratuite pentru serverul tau
  • » + multe alte (vezi aici lista completa de beneficii)


Multumim,
echipa Profgamers Romania

Suntem in cautare de server, pentru mai multe detalii va rugam sa contactati prin pm un administrator.

FIFA 2011




 [ 14 posts ] 

^3D^

Silver Member
  623
  Wed Sep 03, 2008 4:12 pm
Bucharest
37
FIFA 11 este un joc dezvoltat de EA Canada si publicat de EA Sports spre sfarsitul anului 2010. Jocul a fost lansat pe 28 Septembrie pe PC, XBOX360, PS3, PSP, Nintendo DS, Wii si Apple iOS devices.
Ca deobicei FIFA 11 ca si orice FIFA, a fost anuntat cu un an in urma lansarii oficiale, mai exact in luna noiembrie a anului 2009. FIFA 11 este un joca bazat exclusiv pe fotbal. El aduce foarte multe lucruri noi in materie de gaming, grafica dasemenea este un mare adversar pentru PES 2011, un joc dezvoltat de Konami si lansat tot de Konami la o mica diferenta de timp fata de lansarea jocului FIFA 11.
Imediat dupa intrarea in joc, se observa o schimbare destul de masiva a grafici, de aceasta data Wayne Rooney fiind “superstarul” de pe prima pagina. Mai exact, el este imaginea jocului FIFA 11. Dar Andres Iniesta si Peter Cech nu sunt uitati, ei aparand alternativ cand sunt aratate tarile care fac parte din FIFA 11. Intro-ul este uimitor, avandu-l in prim plan pe Kaka (jucatorul care in prezent activeaza la Real Madrid), care intra pe stadion printr-un tunel subteran.
Foarte impresionant este stagiul care apare de fiecare data cand intram in meniul jocului FIFA 11, acesta fiind un lucru total nou. Un portar si un jucator (mai exact Kaka si Peter Cech) sunt pe una dintre jumatatile terenului, unde putand face orice driblling, sut, si centrari.
Cand accesam meniul FIFA 11 din nefericire nu sunt chiar foarte multe lucruri noi, mai exact este meniu clasic care apare la orice joc FIFA de la anul 2006 pana in prezent.
Grafica jocului este una incredibila fata de jocurile FIFA antecedente, cel putin din punctual meu de vedere.
Gaming-ul este mult mai diferit, fata de PES 2011, un joc aparut la aceasi perioada, insa mult sub FIFA 11 la toate capitolele, cel putin din punctual meu de vedere.
In concluzie, jocul a reusit sa faca furori printe pasionatii de FIFA, care probabil au ramas uimiti de diferenta dintre FIFA 11 si antecedentele jocuri FIFA. De la mine primeste nota 10 cu toate felicitarile de rigoare si sper ca EA Sports sa o tina tot asa si in urmatori ani, de ce nu, chiar mai bine.
In concluzie, jocul a reusit sa faca furori printe pasionatii de FIFA, care probabil au ramas uimiti de diferenta dintre FIFA 11 si antecedentele jocuri FIFA. De la mine primeste nota 10 cu toate felicitarile de rigoare si sper ca EA Sports sa o tina tot asa si in urmatori ani, de ce nu, chiar mai bine.


Aici este un gol dat de mine in FIFA 2011


1. Cititi regulile forumului si al serverelor!
2. Respectati regulile si membrii comunitatii!
3. Nerespecatarea regulilor se poate lasa cu sanctiuni!
4. Sanctiunile multiple se finalizeaza cu ban permanent pe forum!
5. Multumesc ptr intelegere!!
6. Incercati sa scrieti cat mai corect in romana!
Have fun and good luck!!


bogd@n18

Privileged member
  36
  Wed May 12, 2010 8:00 am
Comanesti
29
haha misto 3D mie imi placea fifa 2005 de la lovituri libere fix la paianjen dadeam:X:>


Image


War

Most Valuable Player
User avatar
  388
  Mon Apr 11, 2011 9:11 pm
27
Imi place aproape totul la fifa 2011, pare mai realist, grafica fiind foarte buna.



^3D^

Silver Member
  623
  Wed Sep 03, 2008 4:12 pm
Bucharest
37
Este destul de realist fata de variantele vechi, insa, chiar si cu un update de la EA, tot are niste buguri tampite.
Daca se va reusi, fie EA fie Konami, faca un simultaor de fotbal combinat intre cele doua, cred ca ar fi cel mai bun simulator de fotbal creat vreodata.


1. Cititi regulile forumului si al serverelor!
2. Respectati regulile si membrii comunitatii!
3. Nerespecatarea regulilor se poate lasa cu sanctiuni!
4. Sanctiunile multiple se finalizeaza cu ban permanent pe forum!
5. Multumesc ptr intelegere!!
6. Incercati sa scrieti cat mai corect in romana!
Have fun and good luck!!


War

Most Valuable Player
User avatar
  388
  Mon Apr 11, 2011 9:11 pm
27
^3D^ wrote:
Este destul de realist fata de variantele vechi, insa, chiar si cu un update de la EA, tot are niste buguri tampite.
Daca se va reusi, fie EA fie Konami, faca un simultaor de fotbal combinat intre cele doua, cred ca ar fi cel mai bun simulator de fotbal creat vreodata.


Adevarat, dar totusi nu cred ca se va intampla. :P



Nigh7dance

Junior
  18
  Mon May 16, 2011 6:47 pm
L-am jucat dar tot pes ii mai tare:X


^3D^

Silver Member
  623
  Wed Sep 03, 2008 4:12 pm
Bucharest
37
PES mi se pare mult mai realist, plus ca au UCL si Europa League. Sincer, cam astea lipseste celor de la FIFA. Ma mir ca nu au resuit sa cumpere licentele ptr competitiile astea.


1. Cititi regulile forumului si al serverelor!
2. Respectati regulile si membrii comunitatii!
3. Nerespecatarea regulilor se poate lasa cu sanctiuni!
4. Sanctiunile multiple se finalizeaza cu ban permanent pe forum!
5. Multumesc ptr intelegere!!
6. Incercati sa scrieti cat mai corect in romana!
Have fun and good luck!!


xxgabyxx

Server Owner
User avatar
  688
  Sat Apr 09, 2011 12:08 pm
e misto fifa 2011 dar mai stralucit mi se pare 2007..


Image


^3D^

Silver Member
  623
  Wed Sep 03, 2008 4:12 pm
Bucharest
37
Parerea mea este ca 2008 ramane un adevarat succes.


1. Cititi regulile forumului si al serverelor!
2. Respectati regulile si membrii comunitatii!
3. Nerespecatarea regulilor se poate lasa cu sanctiuni!
4. Sanctiunile multiple se finalizeaza cu ban permanent pe forum!
5. Multumesc ptr intelegere!!
6. Incercati sa scrieti cat mai corect in romana!
Have fun and good luck!!


LeeeX

Privileged member
  13
  Sun May 29, 2011 12:17 pm
Fifa 2011 are o grafica buna...gameplay destul de bun(cu exceptia catorva buguri minore..)
Orcum eu raman la 2007<>2008...mi se par mai reusite..


XenoNn

Junior Member
User avatar
  71
  Thu Jun 09, 2011 4:43 pm
Pes e mai frumusel dar eu cred ca tot fifa 07 si 08 sunt mai bune chit ca nu au ele grafica dar sunt mai simple


Image


StuN

Junior Plus
  25
  Sat Jun 11, 2011 10:27 am
Parere a mea este ca FIFA 2011 ramane cel mai fain deoarece grafica e mai Reala,si imi place si pentru ca se poate nuca si cu portierul, de FIFA 2011 numi place cand joci cu un singur om, adica cel creat de tine, ca cand joci iti da votul prea mic si dak de ex. Faci 1 gol.


asguard94

Junior
  21
  Tue Dec 06, 2011 12:01 am
Roman
29
Fifa 11 se poate juca si online printr-un program oferit de Gameranger(nu este ilegal programul). Pentru detalii ma puteti gasi la ID-ul *****


cristi_1993

Junior Plus
  28
  Mon Sep 12, 2011 12:43 pm
30
sa vedem ce ne va oferi nou FIFA13, de abia astept...pana at. o sa joc fifa12 cu euro12 dlc...:D




Quick Reply 

Subject:
Message:
 


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to: