Bun venit pe Profgamers.ro

Salut!
Detii un server? Atunci este clar ziua ta norocoasa !
Hai cu serverul tau in comunitatea Profgamers si primesti gratuit urmatoarele :

  • » DNS nume.Profgamers.ro
  • » Categorie  + Moderator la sectiunea serverului .
  • » Statistici gratuite pentru serverul tau
  • » + multe alte (vezi aici lista completa de beneficii)


Multumim,
echipa Profgamers Romania

Suntem in cautare de server, pentru mai multe detalii va rugam sa contactati prin pm un administrator.

Crysis 2




 [ 8 posts ] 

^3D^

Silver Member
  623
  Wed Sep 03, 2008 4:12 pm
Bucharest
37
Pe data de 22 martie 2011 s-a lansat unul dintre cele mai asteptate jocuri ale acestui an: Crysis 2.
Un shooter care nu mai cere enorm de la sistemele noastre dragi, dar care, in comparatie cu primele doua serii pare ca dezamageste destul de mult.
Actiunea se petrece intr-un New York apocaliptic, dominat de extraterestii Ceph, care s-au dezvoltat in apa. Cel putin asa am inteles. Te numesti Alcatraz si ai fost ales de catre Prophet (supravietuitorul din Crysis 1) sa duci la capat o lupta cu extraterestrii dornici sa stapaneasca Pamantul.
Costumul (nanosuit) este acelasi din Crysis 1, numai ca parca arata mai bine si este mai bine integrat in joc. Pe partea de arme, mi se pare totul prea banal...cred ca ai maxim 5-6 tipuri de arme, dar care te vor ajuta sa iti duci la bun sfarsit jocul. Revenind la nanosuit, pe masura ce omori extrateresti primesti "puncte" pentru nanosuit, care te vor ajuta sa iti imbunatatesti anumite accesorii ale nanosuit-ului. De asemenea, la nanosuit ai cele 3 addonsuri care iti vor fi de un real ajutor in anumite momente cheie ale jocului: stealh (invizibil), power (pentru viteza) si armor (un scut care va reduce din damage-ul provocat de adversari). Totodata, daca ai obiecte care stau in calea fericirii tale spre indeplinirea misiunilor, le vei putea muta cu un "sut" zdravan, care iti va lua din energia costumului. Oricum, nu trebuie sa va faceti griji, deoarece energia se recapata relativ repede, cam in maxim 10 secunde esti cu ea din nou 100%.
AI-ul, cateodata pare foarte imbecil, am intalnit momente cand 4 extraterestri se impiedicau de obstacole foarte mici (de ex un pahar de plastic). Dar sunt si momente cand efectiv ramai perplex: te rup prin pereti desi tu esti pe invizibil si nu ai facut nici cel mai mic zgomot si nici nu ai atras atentia. Un fel de Mama Omida care vede tot ce nu misca.
Ca single-player, storyline, mi se pare tras de par, e ceva gen tu against all world. Trebuie sa salvezi de unu singur juma de oras, pentru ca un imbecil a apasat un buton gresit (asa seamana a Dexter's Lab) si la un moment dat, mi s-a parut ca se exagera cu asa ceva. Momentele in care sa simti ceva sunt aproape nule, nu ai un feeling ca in Crysis 1. S-a intamplat o singura data cand ai avut de infruntat o armata a extraterestrilor. Cam atat a fost un moment mai dificil si parca a trezit asa un mic sentiment ca totusi joci Crysis. In rest, nimic. La story-line si feeling e un mare fas.
Coloana sonora mi s-a parut decenta, dar nu cine stie ce. De un 6.5.
Per ansamblu, este un joc bunicel, dar care nu te da pe spate ca la Crysis 1, feeling de emotie aproape zero, AI in foarte multe momente cretin de-a dreptul si Mama omida in alte momente.

OS: Windows XP, Vista or Windows 7, with the latest Service Pack
Processor: Intel Core 2 Duo at 2Ghz, or AMD Athlon 64 x2 2Ghz (SUBJECT TO CHANGE), or better
Memory: 2GB
Hard Disk Space: 9Gb (SUBJECT TO CHANGE)
Video Card: NVidia 8800GT with 512Mb RAM or better, ATI 3850HD (SUBJECT TO CHANGE) with 512Mb RAM or better
Sound: DirectX Compatible Sound Card
DirectX®: 9.0c
Keyboard and mouse (Xbox 360 controllers will also be supported on Windows).


1. Cititi regulile forumului si al serverelor!
2. Respectati regulile si membrii comunitatii!
3. Nerespecatarea regulilor se poate lasa cu sanctiuni!
4. Sanctiunile multiple se finalizeaza cu ban permanent pe forum!
5. Multumesc ptr intelegere!!
6. Incercati sa scrieti cat mai corect in romana!
Have fun and good luck!!


sdaff

Privileged member
  24
  Wed Apr 20, 2011 12:02 pm
pare prea greu:))
si cere mult


BeALov3r

Banned
User avatar
  44
  Wed Apr 27, 2011 8:28 am
Caracal
29
Singurul joc de acest gen care imi place este Half Life .. . In fine nu zic ca acesta ar fi o pierdere de timp . L am incercat are grafica foarte buna .


SharY

Junior
  4
  Fri Apr 29, 2011 6:41 pm
e misto jocu


StreetKiller

Valued Member
User avatar
  472
  Wed Aug 13, 2008 11:41 am
Romania, Iasi
27
Bun review , am jucat crysis 2 si m-am plictisit destul de repede.
Un rezumat pe scurt al jocului : SHOOT EVERYTHING! , in crysis 1 mai aveai si aliati chiar daca unii erau inutili
Mi-a placut grafica dar eu nu joc ceva doar pentru ca are grafica foarte buna.


Slow and steady may not always win the race, but at least it doesn't end up splattered on the walls


Cbla

Fondator Pensionat
User avatar
  4423
  Sun Jul 20, 2008 11:30 pm
Da, grafica e foarte buna, dar cam atat, nici Crysis 1, si nici FarCry nu aveau nustiu ce poveste, dar asta Crysis2, e shooter fara sens in mare majoritate ce iti umple numai factura la curent :laugh:


Image
"The day Microsoft makes something that doesn't suck is probably the day they start making vacuum cleaners" -- Ernst Jan Plugge


xxgabyxx

Server Owner
User avatar
  688
  Sat Apr 09, 2011 12:08 pm
Misto,are grafica buna


Image


DeYnDeaD

Junior
  9
  Sun May 22, 2011 2:40 pm
Jucam la un prieten Crysis 2 ... Si ma pasionat si pe mine :) Si l'am jucat ... dupa am avut probleme cu PC.




Quick Reply 

Subject:
Message:
 


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to: