Bun venit pe Profgamers.ro

Salut!
Detii un server? Atunci este clar ziua ta norocoasa !
Hai cu serverul tau in comunitatea Profgamers si primesti gratuit urmatoarele :

  • » DNS nume.Profgamers.ro
  • » Categorie  + Moderator la sectiunea serverului .
  • » Statistici gratuite pentru serverul tau
  • » + multe alte (vezi aici lista completa de beneficii)


Multumim,
echipa Profgamers Romania

Suntem in cautare de server, pentru mai multe detalii va rugam sa contactati prin pm un administrator.

Anumite probleme pe server.




 [ 15 posts ] 

DeenzHD

MineCraft Admin
User avatar
  931
  Mon Oct 17, 2011 9:54 pm
45°57′36″N 23°34′12″E
29
1. La shopul de la spawn, la materiale pretioase, zice ca daca tii "CTRL" si dai click vinzi tot sau cumperi de toti banii, dar defapt e "SHIFT" sau orice buton foloseste jucatorul respectiv pentru a se "apleca". Default este "SHIFT" totusi, nu "CTRL".
2. Am vrut sa vand niste emeralde si imi zicea ca nu mai sunt bani la magazin...
3. Nu mai merge tree assist.
4. Ar trebuii si ceva protection sau feather falling la VIP daca tot avem jump boost. Ca sa nu mai luam damage. Daca sarim de pe un bloc, luam damage..
5. De la spawn lipseste lana verde inchis (Wool:13)


Verus Nullus, Omnis Licitus
Fraternitatem Numquam Periculare


trolley

MineCraft Admin
User avatar
  426
  Mon Apr 02, 2012 3:46 pm
1.5.2, A new ERA.*http://youtu.be/dWX0UmHgzm4*
28
4. Jump boost ar trebui activat cu o comanda. Asa nu o sa mai fie nevoie de feather falling.


Level UP http://www.gametracker.com/server_info/mc.profgamers.ro:25565
Suntem foarte aproape de locul 1 pe Romania. Invitati-va prietenii pe server si primiti 10 diamante si un set de artificii de la Trolley :D http://tinyurl.com/Mc152Romania
Image
“The best way to find out if you can trust somebody is to trust them.” ― Ernest Hemingway
R.I.P - 2 Decembrie 2009 - 19 Martie 2013 (idul vechi de mess) .. Traiasca Yahoo! Customers Care


Alex

Founder
User avatar
  1528
  Wed Jul 21, 2010 8:40 pm
Iasi
29
1. se rezolva
2. se rezolva
3. nu mai este tree assist
4. o sa punem falling protection daca putem daca nu scoatem jump
5. o sa o pun cand pun shop-ul pe chestshop...


DeenzHD

MineCraft Admin
User avatar
  931
  Mon Oct 17, 2011 9:54 pm
45°57′36″N 23°34′12″E
29
Nu scoateti jump, ca e de folos. Si am aflat si cum sa il opresc ^^. Daca dau /heal de exemplu, dispar efectele pana cand deschid iar inventarul.


Verus Nullus, Omnis Licitus
Fraternitatem Numquam Periculare


DeenzHD

MineCraft Admin
User avatar
  931
  Mon Oct 17, 2011 9:54 pm
45°57′36″N 23°34′12″E
29
ALTE PROBLEME:

1. Ieri, members si vips aveau acces la /tphere.
2. Ocazional, fara nici un motiv, se reseteaza rankurile (cateodata doar in unele lumi). Eu ieri am ramas fara VIP in lumea world si azi Jasoon fara helper.
3. /town add si /nation add nu face o cerere de a adauga ci adauga direct. (Cred ca pluginul ne vede ca admini in acele momente si de aia ii baga direct. Sau doar nu e configurat ceva cum trebuie)
4. Nu merge portalul catre lumea dungeon.
5. Nu merge portalul catre lumea sky lands.
6. Nu merge portalul catre lumea ice lands.
7. Lumea nether ar cam avea nevoie de un regen ca e toata "ciuruita".
8. Nu e urgent dar trebuie schimbat la anuntul ala automat din [EN] in [RO] ( Vedeti ultima linie din chat ) - http://imgur.com/Q9TrcDh
9. Comanda /spawn nu merge.
10. Este un bug in care nu poti da /home intre lumi. (Ex. Nu poti da /home daca esti in "World" si ai casa in "Prof").


Verus Nullus, Omnis Licitus
Fraternitatem Numquam Periculare


denis_asqQuel

Member
  161
  Sat Dec 08, 2012 3:32 pm
Republica Moldova
25
Helperu meu il arata doar in lumea prof_skyislands, in world nu-l arata ci doar default.


Image


Cbla

Fondator Pensionat
User avatar
  4423
  Sun Jul 20, 2008 11:30 pm
ALTE PROBLEME:

1. Ieri, members si vips aveau acces la /tphere. - fals

2. Ocazional, fara nici un motiv, se reseteaza rankurile (cateodata doar in unele lumi). Eu ieri am ramas fara VIP in lumea world si azi Jasoon fara helper. - fals, nu e nici o problema pana cineva nu modifica permisiunile (ieri stiu cine le-a stricat), la cine arata "default" in grup, sa ne zica pe server sa-i rezolvam grupul.

3. /town add si /nation add nu face o cerere de a adauga ci adauga direct. (Cred ca pluginul ne vede ca admini in acele momente si de aia ii baga direct. Sau doar nu e configurat ceva cum trebuie) - asa si trebuie sa mearga

4. Nu merge portalul catre lumea dungeon.
5. Nu merge portalul catre lumea sky lands.
6. Nu merge portalul catre lumea ice lands.
4,5,6 - o sa rezolve alex cand va avea timp.

7. Lumea nether ar cam avea nevoie de un regen ca e toata "ciuruita". - o sa rezolvam in curand
8. Nu e urgent dar trebuie schimbat la anuntul ala automat din [EN] in [RO] ( Vedeti ultima linie din chat ) - http://imgur.com/Q9TrcDh - se rezolva

9. Comanda /spawn nu merge. - fals, nu a mers acum o saptamana

10. Este un bug in care nu poti da /home intre lumi. (Ex. Nu poti da /home daca esti in "World" si ai casa in "Prof").[/quote]
- fals, nu merge in urmatoarele cazuri:
- daca ai mai multe case, trebuie sa specifici explicit, doar /home normal ca nu merge
- in anumite lumi nu merge, gen in dungeon, si alte, dar asta e intentionat sa nu mearga.
- ca player ai acces doar in lumea world cu case si comenzile: sethome, delhome, etc. in alte lumi nu-ti merge
Totusi ataseaza si o poza cum nu merge.


Image
"The day Microsoft makes something that doesn't suck is probably the day they start making vacuum cleaners" -- Ernst Jan Plugge


Alex

Founder
User avatar
  1528
  Wed Jul 21, 2010 8:40 pm
Iasi
29
Chestia cu /tphere la player a fost...si eu am incercat sa o rezolv si...am incalcit permisiunile :rolleyes: ,oricum...cbla a rezolvat amandoua probleme .
3 - e putin cam ciudat dar da...asa este facut pluginul cand dai /town add nume la un jucator fara oras il adauga direct. ( cbla vezi in staff un mesaj pe care l-am postat despre asta )
4,5,6 - o sa incerc sa intru in seara aceasta...
10 - Daca tu esti pe world si scrii "/home X" iar X este casa setata pe prof nu merge, mai intai trebuie sa treci prin portal si dupa scrii "/home X".


DeenzHD

MineCraft Admin
User avatar
  931
  Mon Oct 17, 2011 9:54 pm
45°57′36″N 23°34′12″E
29
Legate de home zice:
"You do not have the essentials.worlds.prof permission*

Si nu e chestia cu mai multe case x,y,z, ca eu pot seta doar o singura casa.


Verus Nullus, Omnis Licitus
Fraternitatem Numquam Periculare


Cbla

Fondator Pensionat
User avatar
  4423
  Sun Jul 20, 2008 11:30 pm
DeenzHD wrote:
Legate de home zice:
"You do not have the essentials.worlds.prof permission*

Si nu e chestia cu mai multe case x,y,z, ca eu pot seta doar o singura casa.


ms, la cine zice asta? postati mai multe informatii ... altfel n-avem cum sa verificam unde e problema.


Image
"The day Microsoft makes something that doesn't suck is probably the day they start making vacuum cleaners" -- Ernst Jan Plugge


DeenzHD

MineCraft Admin
User avatar
  931
  Mon Oct 17, 2011 9:54 pm
45°57′36″N 23°34′12″E
29
cred ca la toata lumea... si Jasoon a incercat azi sa mearga din world in sky islands si nu i-a mers. Problema cred ca tine de permisiile pe grupuri, nu e o problema individuala.


Verus Nullus, Omnis Licitus
Fraternitatem Numquam Periculare


Cbla

Fondator Pensionat
User avatar
  4423
  Sun Jul 20, 2008 11:30 pm
DeenzHD wrote:
cred ca la toata lumea... si Jasoon a incercat azi sa mearga din world in sky islands si nu i-a mers. Problema cred ca tine de permisiile pe grupuri, nu e o problema individuala.


JasoonX e in grupul "default" (vad ca n-ai inteles ce am zis mai sus) n-are treaba cu prof (i-l rezolv imediat) :laugh: altcineva? cineva in grupul membrii?


Image
"The day Microsoft makes something that doesn't suck is probably the day they start making vacuum cleaners" -- Ernst Jan Plugge


DeenzHD

MineCraft Admin
User avatar
  931
  Mon Oct 17, 2011 9:54 pm
45°57′36″N 23°34′12″E
29
Pai daca tin eu minte se plangea in general lumea ca nu merge sa dea home cu ceva timp inainte sa trecem pe towny. Nume nu stiu sa iti dau inafara de mine. scuze.


Verus Nullus, Omnis Licitus
Fraternitatem Numquam Periculare


lupascu_calin96

Junior Member
  54
  Fri Feb 22, 2013 6:26 pm
+ portalele


Razzvanel

MineCraft Admin
User avatar
  560
  Tue Nov 08, 2011 4:11 pm
Iasi
eu sunt in members (Smokezz)


Play.profgamers.ro:25565
Old Staff FIRST !




Quick Reply 

Subject:
Message:
 


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to: