Bun venit pe Profgamers.ro

Salut!
Detii un server? Atunci este clar ziua ta norocoasa !
Hai cu serverul tau in comunitatea Profgamers si primesti gratuit urmatoarele :

  • » DNS nume.Profgamers.ro
  • » Categorie  + Moderator la sectiunea serverului .
  • » Statistici gratuite pentru serverul tau
  • » + multe alte (vezi aici lista completa de beneficii)


Multumim,
echipa Profgamers Romania

Suntem in cautare de server, pentru mai multe detalii va rugam sa contactati prin pm un administrator.

Problema protectie




 [ 11 posts ] 

Codrutz

Junior
  8
  Fri Mar 08, 2013 11:56 am
Salut, am o problema cu protectia. Desi am buretele pus, daca vine cineva acasa la mine si deschide usile poate, in ciuda faptului ca am protectie . De exemplu, ieri a intrat cineva (din ce mi-a povestit Mihaita), a deschis usile, a cautat sa faca imi strice gardul, a stins focul de la soba, a furat din frigider (nu am reusit sa fac poze ca nu eram acasa, dar martor este mihaita). As dori niste ajutor cu privinta la /lock (cand scriu comanda imi spune ca sunt multe protectii, desi am deblocat tot de la casa precedenta
Poza: Image

PS: Mersi anticipat !


Garnyatar

Fondator Pensionat
User avatar
  3040
  Sat May 14, 2011 1:45 pm
Pe scaun
27
Salut.
Ai chesturi in nether sau in alte lumi prof? Ai casa la spawn?
Daca da, avand in vedere ca nu mai esti membru nu mai ai acces la lumile prof si toate chesturile si usile/signurile/trapdorurile etc sunt sub o protectie speciala, iar limita este de 25 de astfel de protectii la playeri.


furien.profgamers.ro

Image


Codrutz

Junior
  8
  Fri Mar 08, 2013 11:56 am
Garnyatar wrote:
Salut.
Ai chesturi in nether sau in alte lumi prof? Ai casa la spawn?
Daca da, avand in vedere ca nu mai esti membru nu mai ai acces la lumile prof si toate chesturile si usile/signurile/trapdorurile etc sunt sub o protectie speciala, iar limita este de 25 de astfel de protectii la playeri.

Nu am chesturi in nether sau in alte lumi si nici casa la spawn...
Pai si cum fac ? A durat ceva sa construiesc totul...
PS: Te rog eu da-mi membru 1 minut ca sa-mi pun protectia si dupa aia il scoti ca nu pot sta cu bugul ala :(. Mersi


Garnyatar

Fondator Pensionat
User avatar
  3040
  Sat May 14, 2011 1:45 pm
Pe scaun
27
Degeaba iti dau 1 minut, cat timp ai membru raman mai mult protectii.. cand il scot, se scot si protectiile in plus


furien.profgamers.ro

Image


Codrutz

Junior
  8
  Fri Mar 08, 2013 11:56 am
Garnyatar wrote:
Degeaba iti dau 1 minut, cat timp ai membru raman mai mult protectii.. cand il scot, se scot si protectiile in plus

Pai ajuta-ma si pe mine cu un sfat ca-s dezorientat. Oare sa-mi mutati casa in world....sau ce sa fac ?


Cbla

Fondator Pensionat
User avatar
  4423
  Sun Jul 20, 2008 11:30 pm
Codrutz wrote:
Garnyatar wrote:
Degeaba iti dau 1 minut, cat timp ai membru raman mai mult protectii.. cand il scot, se scot si protectiile in plus

Pai ajuta-ma si pe mine cu un sfat ca-s dezorientat. Oare sa-mi mutati casa in world....sau ce sa fac ?


La usi, chesturi ai 25 de protectii in total, da /cprivate pe usa si daca iti zice ca ai depasit limita, scoate protectii de altundeva cu /cremove pana eliberezi sufficient sa poti pune protectie la usa.
PS: verifica daca nu cumva ai dat la cineva permisiune la usa si respectivul a intrat.


Image
"The day Microsoft makes something that doesn't suck is probably the day they start making vacuum cleaners" -- Ernst Jan Plugge


Codrutz

Junior
  8
  Fri Mar 08, 2013 11:56 am
Doar lui Mihaita i-am dat allow, o sa incerc si faza asta, ms


Cbla

Fondator Pensionat
User avatar
  4423
  Sun Jul 20, 2008 11:30 pm
"Salut, am o problema cu protectia. Desi am buretele pus, daca vine cineva acasa la mine si deschide usile poate, in ciuda faptului ca am protective" - app, asta cum ai incercat daca nu stii daca este sau nu protectie pe usa?


Image
"The day Microsoft makes something that doesn't suck is probably the day they start making vacuum cleaners" -- Ernst Jan Plugge


Codrutz

Junior
  8
  Fri Mar 08, 2013 11:56 am
Daca au venit altii si au deschis (cofeina ala si unu wiro is martori calin nicu mihaita... ) App nu am nimic blocat si nu merge sa blochez


lupascu_calin96

Junior Member
  54
  Fri Feb 22, 2013 6:26 pm
Ar trebui ca buretele sa blocheze accesul strainilor in casa, nelasandu-i sa foloseasca usile


Codrutz

Junior
  8
  Fri Mar 08, 2013 11:56 am
Nasol de mine... si nu cred ca voi primi prea curand membru....:|




Quick Reply 

Subject:
Message:
 


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to: