Bun venit pe Profgamers.ro

Salut!
Detii un server? Atunci este clar ziua ta norocoasa !
Hai cu serverul tau in comunitatea Profgamers si primesti gratuit urmatoarele :

  • » DNS nume.Profgamers.ro
  • » Categorie  + Moderator la sectiunea serverului .
  • » Statistici gratuite pentru serverul tau
  • » + multe alte (vezi aici lista completa de beneficii)


Multumim,
echipa Profgamers Romania

Suntem in cautare de server, pentru mai multe detalii va rugam sa contactati prin pm un administrator.

Forum rules


Cautati Voturi si Apasati Semnul +
||
\\//
Image

steam...




 [ 4 posts ] 

Black*Over

Banned
User avatar
  9
  Wed Sep 05, 2012 11:42 am
30
salut am cumparat de la cineva un steam (mam gandit decat sa dau bani pe steam de pe nu stiu ce site si sa iau tzeapa mai bine il iau de la cnv ii mai sigur... ) dar faza ii ca nu stiu cum sa ii aflu id-ul >>> STEAM_X:X:XXXXXXXXXX


tulai doamne papadie f*** la doamna marie f*** de nu mai poate pana isi da capu pe spate :))


Chrom

Server Owner
User avatar
  881
  Tue Mar 29, 2011 5:33 pm
Quote:
Intrati in Counter Strike -> New Game -> Alegeti orice harta
Deschideti consola si scrieti: sv_lan 0, dupa care apasati Enter.
Tot in consola scrieti: status, si STEAM ID-ul dvs. (de forma: STEAM_0:0:120331901) ar trebui sa fie afisat in consola.


in scurt, intrii pe un server si scrii in consola status, in dreptul nick-ului tau o sa fie si steam id


Cbla

Fondator Pensionat
User avatar
  4423
  Sun Jul 20, 2008 11:30 pm
Salut, steamul este o platforma de distributie, si e gratis, iti faci un cont si atat. Ce costa bani, sunt licentele de joc (cu exceptii, unele sunt si gratis).
Sunt doua surse sigure pentru a cumpara licente:
1. ComputerGames: it-zone/tutoriale-si-resurse/indrumare-cumparare-steam/index.html
2. daca ai card de credit, pot cumpara direct de pe steam
Acum, problema cu ce ai facut este ca, contul de steam se recupereaza cu emailul de pe care a fost facut, sau cu dovada achizitionarii licentei. Altfel zis, de la cine ai cumparat, isi poate recupera contul oricand, daca detine emailul si/sau cheia licentei de CS din el (si nu conteaza daca tu ai schimbat parola, emailul din cont, ai facut dovada ca tu ai pus licente de joc in cont, ti-l restituie steam suportul).

Deci ... depinde daca ai noroc si daca e de incredere individul de la cine ai luat.

Steam auth id-ul afli din joc, intrii pe war3ft si scrii status in consola. Bafta.

Edit: vad ca Chrom a fost mai rapid :D


Image
"The day Microsoft makes something that doesn't suck is probably the day they start making vacuum cleaners" -- Ernst Jan Plugge


Black*Over

Banned
User avatar
  9
  Wed Sep 05, 2012 11:42 am
30
multumesc sper sa fie ok oricum o sami iau altul dar pentru moment ii bun si asta ...


tulai doamne papadie f*** la doamna marie f*** de nu mai poate pana isi da capu pe spate :))




Quick Reply 

Subject:
Message:
 


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to: