Bun venit pe Profgamers.ro

Salut!
Detii un server? Atunci este clar ziua ta norocoasa !
Hai cu serverul tau in comunitatea Profgamers si primesti gratuit urmatoarele :

• » DNS nume.Profgamers.ro
  • » Categorie  + Moderator la sectiunea serverului .
  • » Statistici gratuite pentru serverul tau
  • » + multe alte (vezi aici lista completa de beneficii)

Multumim,
echipa Profgamers Romania

Suntem in cautare de server, pentru mai multe detalii va rugam sa contactati prin pm un administrator.

Reclamatie Trolley

[ 4 posts ] 

lupascu_calin96

Junior Member
  54
  Fri Feb 22, 2013 6:26 pm
Nume reclamat: Trolley

Motiv: Abuz, Insulta, Mute (parerea mea DEGEABA), Amenintare cu BAN

Cum s-a petrecut: Am agsit un sat de vilageri distrus in world si am inceput sa pun intrebari, Am zis ceva pentru care NU cred ca trebuia sa fiu dat pe Mut si AMENINTAT cu BAN!

T-"Dupa ce ai sute mai ai si pretentii?, in prof toti vin si devasteaza"

Am raspuns:

E-" Si de unde sute, ca mai am vreo 30, ca mi-au fost omoriti, da' pe voi va doare in cur "
E-"Si a cui e vina Serveru asta avea protectie pe PROF( adica playerii normali Nu pouteau sparge)?"(Urma sa spun)

Si-mi raspune:

T-"Mai usor,calmeaza-te,sa nu iei si ban"

Insistam sa ii spun ceva (ce aveam scris pe plancarde), si mi se raspunde:

T-"Lasa-ma naibii in pace copil ce esti".

Pentru mine asta e o insulta, pentru ca el mai mult de 14 ani Nu are, si nu concep sa fiu insultat de un mucos, si pe net.

Concluzii: Playerul NU are voie sa fie "jmecher" sau sa insulte, dar vad ca pe serverul asta staful are. Cer sa se faca ceva in legatura cu el deoarece isi face de cap rau de tot pe serverul asta, si NU este prima reclamatie facuta lui!
Cer ca TOATE reclamatiile sa fie ANALIZATE din perpectiva playerului si al ownerului, NU din cele spune de un prefacut care vorbeste doar sa se scoata bine din situatie!

Dovezi:

Image

Image

Image

trolley

MineCraft Admin
  422
  Mon Apr 02, 2012 3:46 pm
1.5.2, A new ERA.*http://youtu.be/dWX0UmHgzm4*
22
1. Satele de pe prof sunt distruse de cinstitii nostrii "membrii" (xxsilverxx). M-a deranjat faptul ca aveai zeci de vilageri si incepeai tu sa ii caracterizezi pe cei ce-au griefat satele, ca si cum aveai nevoie disperat de 2 vilageri si nu aveai. Daca gasesti un loc griefat fara protectie, ma anunti, vin si verific cine si cum si gata. Daca nu sunt pe server postezi frumos pe forum, nu incepi sa comentezi aiurea pe chat.
2. Pe lumea prof, inafara de tine, nu vin decat playerii care fura/distrug ceva.. unde intri si TU in categoria asta. Ai devastat toata harta prof, furand de peste tot.
3. Ti-am dat mute ca pe tine nu te intereseaza catusi de putin munca noastra, ca tu si ceilalti asteptati gata facut serverul aranjat, permisii corecte, asistenta live, iteme si zi/noapte.. nu ai tu dreptul sa ne zici noua ca ne doare "in cur" de server cand vezi un sat devastat. Zi-i asta lui xxsilverxx nu noua.
4. Daca aveai ceva de spus, asteptai cele 10 minute si imi spuneai, nu stai si-mi spamezi chatul cu /tpa-uri.
5. Tu, pe langa Low si andrey99 ai ban, pentru furt si grief cat se poate in lumea prof. Am si uitat de tine, dar cu reclamatia asta mi-ai amintit ce specimen esti :) .
EDIT: Vezi capul ala albastru, de pe perete, dintr-o poza? Da, ala e furat din prof, de la Dante23 :unsure: .

Level UP http://www.gametracker.com/server_info/mc.profgamers.ro:25565
Suntem foarte aproape de locul 1 pe Romania. Invitati-va prietenii pe server si primiti 10 diamante si un set de artificii de la Trolley :D http://tinyurl.com/Mc152Romania
Image
“The best way to find out if you can trust somebody is to trust them.” ― Ernest Hemingway
R.I.P - 2 Decembrie 2009 - 19 Martie 2013 (idul vechi de mess) .. Traiasca Yahoo! Customers Care

lupascu_calin96

Junior Member
  54
  Fri Feb 22, 2013 6:26 pm
Am devastat TOATA lumea prof? Ca am furat de la vreo 4-5 case? Ba farte da-ti seama la vorba ca nu ai habar ce vorbesti, eu NU am griefat! cand am intrat EU pe server, a fost DEJA DEVASTAT PROF-ul, cand am umblat eu la cufere ERA DEJA FURAT! EU am luat ce a mai ramas! In afara de cuferele lui Varamiu (Mihaita) si a lui fratemiu (Codrut), care mi-au fost cedate mie de catre ei, a mai fost o casa de langa mine (player care Nu il cunosc, Nu l-am vazut de cand joc), Alt player necunoscut, Tu, Vifor si Nicu ATAT! DE la care am luat cateva iteme (arme,armuri,unelte,oase,fier,etc). Cele mai multe am luatde la VIFOR care s-a lasat de server!

NU toate casele erau sparte, asa ca nu mai plange atata ca de cand ti-am luat din casa ai ciuda pe mine si abia astepti sa imi faci ceva.

Si te rog eu ceva, justifica AMENINTAREA CU BAN! NU scrie NICAIERI sa ameninti cu ban pentru ca a zis "va doare in cur", dar adevarul doare, ca in afara sa exagerezi si sa banezi serverul Nu faci altceva, este fapt dovedit, si te doare cand ti se zice, de aia tot "pedepsesti" playerii cand ti se zice. NU sunt singurul care zice asta!

Nu mai redeschide subiectul cu furatul din cufere, se stie ca am luat, si nu te mai abate de la subiect ca Nu are nici o legatura ce am furat cu faptul ca tu iti permiti cam multe (limbaj in special)

Quote:
Daca aveai ceva de spus, asteptai cele 10 minute si imi spuneai, nu stai si-mi spamezi chatul cu /tpa-uri.

Aha, si asta inseamna ca ai voie sa vorbesti cum vrei tu, tinand cont ca mai ai si Moderator, si daca tot ne amintim din trecut, DE CE m-ai insultat in toate felurile atunci cand ai intrat pe server dupa ce am furat? Ca nu ma scoteai din prost,tampti si noob. Mai esti si in staff, nu? Doar iti permiti.

INCA o dovada ca vorbeste de aiurea,ca exagereaza, Si mai e si in staff! Am subliniat paragraful ce afce referire la vorbit de aiurea

Garnyatar

Fondator Pensionat
  3040
  Sat May 14, 2011 1:45 pm
Pe scaun
21
Reclamatia ta a fost luata in considerara si dusa in administratie spre dezbatere. Acuzatul, Trolley in cauza, va fi pedepsit(sau nu) dupa faptele sale.

Deocamdata, pana la un verdict clar, inchidem topicul.
T/C

furien.profgamers.ro

Image

Quick Reply 

Subject: